UYGULAMAKTA OLDUĞUMUZ BİREYSEL EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ
1. Bedensel Engelli Bireyler Destek
Eğitim Programı
Bedensel engelli bireylerin kaba ve ince motor becerilerini geliştirerek yaşam kalitelerini
arttırmaktadır.
2. Zihinsel Engelli Bireyler Destek
Eğitim Programı
Zihinsel engelli bireyi toplumsal yaşam, günlük yaşam, öz bakım, akademik ve dil konuşma alanlarında hayata hazırlamaktadır.
3. Özel Öğrenme Güçlüğü Destek
Eğitim Programı
Özel öğrenme güçlüğü yaşayan bireyin; dinlenme, konuşma, okuma, yazma, heceleme, dikkatini, odaklama, matematik, akıl yürütme, motor ve organizasyon becerilerini geliştirmektedir.
4. Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek
Eğitim Programı
Dil ve Konuşma güçlüğü olan bireylerin günlük iletişimde ihtiyaçlarını karşılayacak dil ve konuşma becerilerini geliştirmektedir.
5. Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek
Eğitim Programı
Yaygın gelişimsel bozukluk tanısı almış bireyin, sosyal etkileşim, dil gelişim ve davranış alanlarında yetersizlikleriyle yineleyici, sınırlı, ilgi ve davranışlarını kontrol edebilir düzeye getirmekte bireye destek olmaktır.
6. İşitme Engelliler Destek Eğitim Programı
Bireyin hayatı boyunca kullanabileceği dinleme, konuşma, dil, iletişim, okuma-yazma ve matematik becerilerini kazandırmakta, bu becerileri kullanarak sosyal hayata etkin katılımlarını sağlamaktadır.

Hakkımızda

Engelli bireylerin ihtiyaç duydukları alanda gelişimlerini desteklemek, toplumda yaşamın gerektirdiği rol ve görevleri yerine getirebilmelerini sağlamak, toplumla kaynaşmalarını sağlamak.

İletişim

Adres: Acıbadem cad.yaprak sok no:18 İstanbul Telefon: 05333381066 E- Mail : bilgi@odedder.org

Türkiye Otizm Meclisi Üyesidir.

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Otizm Destek Eğitim ve Dayanışma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.