TBMM Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişimsel Bozukluklar Araştırma Komisyonu görev dağılımı sonrası ilk toplantısını 22 Mayıs 2019 tarihinde çalışma takvimini ve komisyona davet edilecekleri belirlemek üzere gerçekleştirmiştir.
Toplantıya katılan komisyon üyesi milletvekilleri toplantı sırasında Türkiye Otizm Meclisi’ni temsilen kendilerine yaptığımız ziyareti, komisyon çalışmalarına katılım talebimizi, komisyona sunulmak üzere rapor sunacağımızı gündeme getirmişlerdir.
Türkiye Otizm Meclisi’nin komisyon çalışmaları sırasında temsilcileri vasıtasıyla toplantılara katılması, Türkiye Otizm Meclisi’nin hazırlayacağı ve komisyona vereceği raporun çok önemli olacağı görüş birliği içerisinde kabul edilmiştir.
Komisyon üyesi iki milletvekili Türkiye Otizm Meclisi ile irtibatı sağlamakla ilgili görev almışlardır.

Hakkımızda

Engelli bireylerin ihtiyaç duydukları alanda gelişimlerini desteklemek, toplumda yaşamın gerektirdiği rol ve görevleri yerine getirebilmelerini sağlamak, toplumla kaynaşmalarını sağlamak.

İletişim

Adres: Acıbadem cad.yaprak sok no:18 İstanbul Telefon: 05333381066 E- Mail : bilgi@odedder.org

Türkiye Otizm Meclisi Üyesidir.

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Otizm Destek Eğitim ve Dayanışma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.